Výběrové řízení na FREEMOVERS na rok 2025 + informační setkání

Úterý 24. září 2024, 13:21

Proděkanka pro zahraniční záležitosti FF UP doc. Mgr. Pavlína Flajšarová, Ph. D., vyhlašuje výběrové řízení na výjezdy studentů do zahraničí v rámci programu Freemovers.

On-line setkání ke stipendiu s referentkou ZO FF Janou Hořákovou se uskuteční 3. 10. v 15:30 online:
Téma: Možnosti výjezdů do zahraničí - zaměřeno na Freemovers, CEEPUS a ostatní

Více informací zde: https://www.ff.upol.cz/nc/zprava/clanek/freemover-na-rok-2025/

Deadline přihlášek: 20. října nebo dle požadavků sekce (viz Nabídka výjezdu v IS STAG: Moje studium - ECTS výjezdy - Nabídka výjezdů).

Student FF UP si může podat přihlášku na studijní, pracovní, výzkumný či konferenční pobyt (s aktivním výstupem) v zahraničí, výzkumný a konferenční pobyt je určen pouze pro doktorandy.

• Přihlášku si může podat student, který plánuje uskutečnit svůj výjezd v termínu od 1. 1. 2025 do 31. 12. 2025, tzn. v LS 2024/25, nebo v ZS 2025/26, nebo student, který plánuje vyjet na dva semestry, tj. na celý AR 2025/26.
  • Program je určen pro studenty FF UP všech typů (prezenční i kombinovaná) i forem studia (BSP, NMSP a DSP).
  • Upřednostňovány jsou studijní, pracovní, výzkumné, konferenční pobyty mimo EU, nevylučují se ale ani výjezdy do EU (důležitým kritériem je důvod výjezdu, záměr).
  • U výjezdu za účelem studia (semestrální pobyty) jsou upřednostňován výjezdy v rámci smluv FF/UP o přímé spolupráci (smlouvy viz Mapa mobilit FF UP), nevylučují se ale ani výjezdy mimo smluvní parterství FF/UP, pokud si to student s danou školou domluví. V tomto případě ale student musí počítat s tím, že po něm zahraniční škola bude vyžadovat zaplacení školného.
  • Upřednostňovány jsou výjezdy studentů vyšších ročníků (ideálně 2. a 3. roč. BSP, 1. a 2. roč. NMSP, DSP kdykoliv).

Délka trvání výjezdu:

• výjezd na praxi - minimálně 2 měsíce
  • studijní výjezd - min. 3 měsíce, max. 10 měsíců (doporučuje se 1 - 2 semestrální pobyt) v souladu s podmínkami smlouvy o přímé spolupráci
  • výjezd na výzkumný pobyt - pro studenty DSP -  max. 1 měsíc
  • výjezd na konferenci (s aktivním výstupem) - 1 a více dnů