Dobrovolnická činnost v rámci praxí

Úterý 8. březen 2022, 11:36

Zapojte se do dobrovolnické činnosti a započítejte si hodiny do plnění nepedagogických praxí na KAS.

Vzhledem k stávající situaci podporujeme studenty v zapojení do dobrovolnické činnosti související se zvládnutím krize způsobené ruskou invazí na Ukrajinu.

Všem studentům, kteří se do dobrovolnické činnosti v rámci svých možností zapojí a budou pomáhat, do odvolání nabízíme započítání odpracovaných hodin do celkového požadovaného počtu hodin daného kurzu i bez spojitosti náplně praxe se studovaným oborem.

Nabídka se týká nepedagogických praxí bakalářského programu (kódy ASJ/OPF, ASJ/OPF2, ASH/PX, ASH/PRX, ASH/PRX2 a ASH/XPRX) i navazujícího magisterského programu (kód DAS/PRX2 nebo DAS/PRX5). Pokud zatím nemáte kurz zapsaný, je možné si jej zapsat v příštím semestru či příštím akademickém roce a hodiny si nechat uznat zpětně. Odpracované hodiny lze sčítat s již splněnými hodinami nebo je v budoucnu doplnit jinou pracovní činností. Podmínkou je získání potvrzení od zprostředkovatele dobrovolnické činnosti. Nabídka je omezena na činnosti související se zvládnutím aktuální situace způsobené ruskou invazí na Ukrajině (pomoc v uprchlických centrech v ČR, asistence při distribuci materiální pomoci, organizace spojená s humanitární pomocí, tlumočnická a překladatelská činnost apod.).

V případě zájmu prosím kontaktujte předem garanta příslušného kurzu, který vám pomůže s evidencí praxe a potvrzením.

Dobrovolnickou činnost zprostředkovává například Dobrovolnické centrum UP (https://dobrovolnici.upol.cz/), ale také Charita Olomouc (https://www.olomouc.charita.cz/) a celá řada neziskových organizací. Konkrétní výzva potřebné pomoci též v přiloženém souboru.

Pokud můžete, oslovte dobrovolnické organizace i v místě vašeho pobytu a pomozte potřebným.

Děkujeme!