Letní škola v Pekingu - BIT

Středa 8. březen 2023, 12:44

Zájemcům o studium čínštiny nabízíme skvělou studijní příležitost - 5 míst na měsíční kurz čínštiny v Pekingu. Školné, ubytování, výukové materiály a kulturní program zdarma. Kurz je možné absolvovat také online. Získané kredity budou studentům uznané.

Zájemci se mohou hlásit do 26. března, e-mailem M. Zahradníkové.

Beijing Institute of Technology offers both ON-CAMPUS (4-week) and ONLINE (2-week) programs in summer 2023.

Tuition, on-campus accommodation, teaching materials, insurance, transportation and tickets of culture tours are covered by BIT to students nominated by KAS! Online program is also totally FREE.

Three Topics are available this Summer:

- Future Decarbonizing Technology and Green Energy(On-campus & Online)

- Hands-on Learning for Emerging Technologies in Electronics Engineering (On-campus only)

- Chinese Language and Multicultural Practice(On-campus & Online)

Duration:

- July 3–July 30, 2023 (4-week on-campus program)

- July 31–August 13, 2023 (2-week online program)

Brožura ke stažení (PDF)