Vznikl Česko-japonský konverzační klub, první setkání je již v sobotu 13. 11.

Neděle 7. listopad 2021, 19:58

Vznikl Česko-japonský konverzační klub! Představuje společný online projekt Českého centra Tokio a Japonského centra UP zaměřený na jazykovou výměnu mezi studenty češtiny v Japonsku a studenty japonštiny v Česku. Cílem projektu je poskytnout středně pokročilým a pokročilým studentům šanci využít studovaný jazyk v praxi v rozhovoru s rodilými mluvčími a pomoci jim k lepšímu osvojení komunikačních schopností. Dále by měl konverzační klub vést k posilování kulturní výměny mezi japonskými a českými studenty a pomáhat zvyšovat jejich motivaci k dalšímu studiu.

• KDY: první setkání proběhne v sobotu 13. 11. 2021, 11:00-12:30
  • KDE: online pomocí aplikace Zoom (přihlášeným bude poslán link nejpozději den předem na e-mail)
  • CO: 45 min. konverzace v japonštině a 45 min. konverzace v češtině na různá témata v malých skupinkách
  • ÚČASTNÍCI: čeští studenti japonštiny a japonští studenti češtiny, kteří jsou již schopni vést alespoň jednoduchou konverzaci v daném jazyce

Účast je zdarma, je však potřeba se předem zaregistrovat vyplněním formuláře zde. Počet míst na akci je omezený. Po naplnění kapacity bude registrace uzavřena.